Nowy blog

Witam wszystkich na moim nowym blogu. Pragnę poinformować, iż postanowiłem przywrócić RAM Kontrolera do życia. Dlatego jednocześnie powstał ten oto blog, na którym zamierzam prowadzić dziennik prac nad wszystkimi moimi projektami.

Na dniach spodziewam się wydać nową kompilacje wersji 1.3 RAM Kontrolera.
Wiele osób zgłaszało mi problem z optymalizacją pamięci podczas instalowania dowolnej aplikacji. Problem objawiał się znacznym wydłużeniem czasu pracy instalatora. Przez co instalacja trwała nawet 5-cio krotnie dłużej niż powinna. Obecnie RAMK będzie wykrywał owe instalacje i odpowiednio reagował. Powstał ku temu specjalny „tryb bezpieczny”. Charakteryzuje się on dodatkowym sprawdzaniem procesu w celu wyeliminowania tzw. „zagłodzenia procesu„. Wszystkie uruchomione procesy które odwołują się w jakikolwiek sposób do instalatora są nieoptymalizowane. Z chwilą zakończenia wszystkich wątków instalacyjnych, RAM Kontrolera wraca do swojej normalnej pracy.

Jak wiadomo wersja 1.3 programu RAM Kontroler, została napisana od zera w języku programowania C# .NET. Obecnie wymagana wersja .NET Framework to 4.0 i w najbliższym czasie nie planuje zmiany wersji na wyższą. Dzięki temu użytkownicy systemów Windows XP mogą spokojnie korzystać z programu. Jeśli chodzi o kompatybilność z najnowszymi wersjami systemu Windows, czyli Windows 8 i Windows 8.1, to można spać spokojnie. Aplikacja działa i spełnia swoje zadanie w należyty sposób.

W wersji 1.3 wprowadziłem także system aktualizacji. Obecnie ze względu na problemy ze stroną domową programu, system nie działa poprawnie. Myślę, że w ciągu 2 tygodni będę mógł sprawnie przywrócić stronę domową programu do działania. Co jednocześnie rozwiąże problem z aktualizacjami.

Dla informacji dodam iż program po uruchomieniu stara się połączyć ze strona http://ramk.pl i pobrać plik tekstowy z numerem aktualnej wersji programu. Jeśli wersja na stronie jest wyższa zostaniemy automatycznie poinformowani o możliwości aktualizacji programu.

Opublikowano w RAMK